Uziemienie ochronne

Uziemienia elektrostatyczne są niezwykle ważnym czynnikiem w przemyśle i transporcie łatwopalnych alkoholi także wyjątkowych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny koncentruje się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie przystępuje do ponad 400 wypadków spowodowanych oczywiście tymi zjawiskami. Zapłony, pożary, a nawet początki to doskonale realne niebezpieczeństwo, którego świadomość jest jakikolwiek zdrowo myślący człowiek i przedsiębiorca w sferze.

Dr Farin Man

Tutaj z usługą przychodzą nam mechanizmy a systemy uziemień elektrostatycznych. Ich granie w myśli odnosi się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do celu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbytu jest olbrzymia liczba ich rodzajów - kleszczowe, przykręcane śrubami, umieszczane w samej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy pozwalają jeszcze na monitorowanie uziemienia w ciągu rzeczywistym. W wymieszaniu z innymi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania towaru lub pracy nad nim w wypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką okazja, zamykając zawór czy wlew, co jest wartościowe w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego modelu rozwiązania często wprowadza się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach wykonywających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest zły do pełnego ograniczenia proces dawania się powierzchni materiałem. Potrafi wtedy uczynić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Dotyczy toż nie tylko urządzeń, ale same pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.